Yeme & İçme

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli unvanına sahip Museum Hotel’in alakart restoranı olan Lil’a; Türk mutfağının en güzel örneklerini, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş özel tatlarını ve Kapadokya’ya özgü geleneksel lezzetleri seçkin bir mutfak ve servis anlayışı ile misafirlerine sunmaktadır. Tartışmasız Kapadokya’nın en güzel lokasyonuna ve manzarasına sahip restoranı olan Lil’a, Türkiye’de yeni neslin en başarılı şeflerinden Saygın Sesli tarafından tasarlanan menüleri ile Anadolu mutfağının ve Kapadokya yemek kültürünün en özel lezzetlerini dünyaca ünlü Relais & Chateaux hizmet kalitesi ile sunmaktadır.

lila.svg

Yeme & İçme
Yeme & İçme
Yeme & İçme
Yeme & İçme

Yüzyıllarca birçok farklı kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kapadokya, Anadolu’nun en zengin yemek kültürüne sahip bölgelerinden biridir. 20.yy‘ın başlarına kadar Kapadokya bölgesinde yüzlerce yıl birlikte yaşamış olan Türk, Rum ve Ermeniler bu zenginliğin temel taşlarını oluşturmuşlardır. Bu farklı kültürler mimari ve yaşam tarzı gibi alanların yanında, yemek alışkanlıkları ve lezzetler konusunda da birbirlerini etkilemişler ve ortaya nadide bir yemek kültürü çıkmıştır. Dünyanın en özel bölgelerinden biri olan Kapadokya’nın tek konsept oteli olan Museum Hotel’de, bu nadide yemek kültürünü Şef Saygın Sesli’nin eşsiz dokunuşları ile daha da geliştirerek misafirlerimize unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyoruz.

lil-a.com.tr

MENU
Yeme & İçme
Yeme & İçme

ÖDÜLLER

Rising Chef Award – Relais & Chateaux Awards by S.Pellegrino 2023
Doğu Avrupa’nın En İyi Lüks Otel Restoranı – World Luxury Restaurant Awards 2020

ÖZEL YEMEKLER
ÖZEL YEMEKLER
Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip özel yemek alanımız Loggia’da veya Aşk vadisinde size özel yemek hizmetimizin ayrıcalıklarına varın.
CAVO
CAVO
Tarihi bir mağaranın restore edilmesi ile hayata geçmiş olan Cavo, aynı zamanda Anadolu’nun en başarılı şarap üreticilerinin şaraplarından oluşan eşsiz bir şarap koleksiyonunun sergilendiği mistik bir özel alan.
ŞARAP TADIMI
ŞARAP TADIMI
Türkiye’nin ve Kapadokya’nın en başarılı şaraplarından oluşan tadım menümüzü şarap uzmanlarımız eşliğinde deneyimleyebilirsiniz.

REZERVASYON HAKKINDA

Öğle ve akşam yemeği rezervasyonlarınız için lütfen
mailto:[email protected] veya [email protected] e-mail adresimize yazınız.

ONLINE REZERVASYON