Sıkça Sorulanlar

 • “Museum Hotel” projesi kime aittir?

  Museum Hotel, bir Indigo Group projesidir. 1998 yılından itibaren Indigo Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun tarafından gerçekleştirilen özenli restorasyon çalışmaları sonucunda hayata geçmiştir ve “müze konsepti” ile Türkiye’de tektir.

 • OTELİNİZ ENGELLİ DOSTU, ERİŞİLEBİLİR BİR OTEL MİDİR?

  Museum Hotel’in konumlandığı özel alan binlerce yıllık onlarca mağara ve taş evlerden oluşmaktadır. Kat sistemi, asansör yapısı olan modern bir yapıdan ziyade tüm doğal yapıyı korumaya odaklı tarihi bir yapıdır. Bu nedenle odaya giderken ya da oda içerisinde merdivenler, doğal yapıdan kaynaklı engebeler, alçak tavanlar vb çok olasıdır. Dolayısıyla otelimiz tekerlekli sandalye kullanımı ya da engelli konuklarımız için uygun değildir.

 • TÜM ODALARINIZDA KLİMA VAR MI?

  Tüm odalarımızda klima bulunmaktadır.

 • EVCİL HAYVAN KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

  Otelimize 10 kg üzeri olmamak kaydıyla köpek kabul edilmektedir.

 • SİGARA İÇİLEN ODALARINIZ VAR MI?

  Otelimizde tüm odalarımız sigara içilemeyen odalardır. Fakat rezervasyon ofisimiz ile iletişime geçerek balkonlu ya da teraslı odalarımızdan birisini talep edebilirsiniz.

 • Otel misafiriniz olmadan da Restoranınıza öğle veya akşam yemeği için gelebilir miyiz?

  Otelimiz içerisinde yer alan Lil’a Restaurant, otelimizde konaklamayan konuklar için de öğle ve akşam yemeği hizmeti vermektedir. Müsaitlik kontrolü ve rezervasyon için rezervasyon ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Otelinizde düğün öncesi fotoğraf çekimi yapmak istiyoruz, kabul ediyor musunuz? Şartlarınız nelerdir?

  Otelimizde yalnızca konaklayan misafirler çekim yapabilmektedir. Bu misafirlerimiz de otelimizin tercihli fotoğrafçıları listesinden bir fotoğrafçı ile anlaşabilir, başka fotoğrafçı kabul edilmemektedir.

 • Havuzunuza otel dışından misafir kabul ediyor musunuz?

  Havuzumuz yalnızca otelimizde konaklayan konuklarımızın kullanımına açıktır, dışarıdan konuk kabul edilmemektedir.

 • Havuzunuz termal havuz mu? Havuz sıcaklığı nedir? Kışın da kullanılabiliyor mu?

  Havuzumuz yılın her günü kullanıma açık olup kış mevsiminde 30-32 derece sıcaklıktadır. Havuzumuz termal değil ısıtmalı sıcak havuzdur.

 • Otelinize neden 12 yaş altı çocuk kabul etmiyorsunuz?

  Gerek yaşayan müze konseptimiz, gerek bulunduğumuz konum ve gerekse çok yoğun balayı misafirleri ağırlamamız sebebiyle otelimiz yetişkinlere daha uygun olduğundan 12 yaş altı konuk kabul edilmemektedir.

 • Museum Hotel tam olarak nerededir? Önemli gezi noktalarına uzaklığı ne kadardır?

  Museum Hotel, Uçhisar'da, Kapadokya’nın zirvesinde yer almaktadır. Otel konumu itibariyle Erciyes Dağı, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Aşıklar Vadisi, Göreme, Ortahisar ve Avanos manzaralıdır. Museum Hotel’in Kapadokya bölgesinin en önemli turistik alanlarına uzaklığı ise şu şekildedir; Uçhisar kalesi 1km, Göreme Açıkhava Müzesi 4km, Zelve Açıkhava Müzesi 8km, Paşabağ ve Devrent vadisi 10km, Ürgüp 15km, Kaymaklı Yeraltı Şehri 25km.

 • Museum Hotel için hangi havaalanını kullanmamızı önerirsiniz?

  Kapadokya bölgesine hizmet veren iki havaalanı mevcuttur. Bunlar Nevşehir (NAV) ve Kayseri (ASR) havaalanlarıdır. Her ikisinden de Kapadokya’ya ulaşım oldukça kolaydır. Nevsehir havaalanı Museum Hotel’e 30km uzaklıkta olup yaklaşık yarım saatlik sürüş mesafesindedir. Kayseri havaalanı ise; 65km mesafede ve yaklaşık 45dk uzaklıktadır.

 • Kapadokya ve Museum Hotel’i ziyaret etmek için en iyi zaman hangisidir?

  Kapadokya ve Museum Hotel, özellikle Nisan-Kasım arası çok yoğun olmaktadır fakat bu “en iyi zamanıdır” anlamına gelmiyor. Fotoğraf Galerimizde de görebileceğiniz gibi, Kapadokya ve Museum Hotel, yılın her zamanında misafirlerine dünyanın başka hiçbir bölgesinde bulamayacağınız farklı güzellikler sunmaktadır.

 • Otelinizi neden “Museum (Müze)” olarak isimlendirdiniz?

  Projenin fikir babası ve Museum Hotel (Indigo Group Ltd.) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun; Osmanlı, Selçuklu, Roma, Bizans ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş koleksiyona sahip seçkin bir antika koleksiyoncudur. Projenin en başından itibaren otel müşterilerinin odalarında yıllar öncesini yaşamaları, Kapadokya kültürünü tüm ayrıntılarıyla tatmaları ve tüm otelin müşterilerine “yaşayan müze” hissi vermesi planlanmıştır.

 • Klostrofobik kişiler için de odanız var mı?

  Tüm odalarımızda yüksek camlar ve yeterli doğal ışıklandırma olmakla beraber bu durumlar için özel tasarlanmış odalarımız da mevcuttur. Misafirimizin bu durumu önceden bizlere belirtmesi yeterli olacaktır.