Tüm odalarımızda klima bulunmaktadır.

Otelimiz mağara yapıda doğal bir oluşumdan meydana geldiği için hemen hemen her odamız için merdiven kullanmanız gerekmektedir. Fakat her oda tipinde minimum merdivenli seçenekler için rezervasyon ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vadi etkinlikleri tercihen yaz sezonu olmakla birlikte yağış olmadığı sürece tüm mevsimlerde yapılabilmektedir.

Odalarımızın birçoğu manzaralı olup balonların rotası hava koşullarına göre değişmediği sürece balonları odanızdan izleyebilirsiniz. Fakat rota değişse dahi tüm teraslarımızdan, kahvaltı alanından ve havuzumuzdan eşsiz balon seyrinin tadını çıkarabilirsiniz.

Otelimize 10 kg üzeri olmamak kaydıyla köpek kabul edilmektedir.

Otelimizde tüm odalarımız sigara içilemeyen odalardır. Fakat rezervasyon ofisimiz ile iletişime geçerek balkonlu ya da teraslı odalarımızdan birisini talep edebilirsiniz.

Otelimiz içerisinde yer alan Lil’a Restaurant, otelimizde konaklamayan konuklar için de öğle ve akşam yemeği hizmeti vermektedir. Müsaitlik kontrolü ve rezervasyon için rezervasyon ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Otelimiz için giriş saati 14:30 ve çıkış saati 12.00’dir.

Müsaitliğimiz doğrultusunda, tarafımızca belirlenecek saat diliminde otelimize dışarıdan fotoğraf çekimine kabul edebiliyoruz. Müsaitlik kontrolü ve fiyat için rezervasyon ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Otelimiz yıldızlı bir otel olmayıp lüks segmentte hizmet veren Özel Kategori Belgeli bir oteldir.

Havuzumuz otel misafirlerimize özeldir ancak müsaitliğimiz doğrultusunda nadiren de olsa havuzumuza dışarıdan konuk kabul edebiliyoruz. Müsaitlik kontrolü ve fiyat için rezervasyon ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Havuzumuz yılın her günü kullanıma açık olup kış mevsiminde 30-32 derece sıcaklıktadır. Havuzumuz termal değil ısıtmalı sıcak havuzdur.

Balonlar yılın 12 ayı uçmakla birlikte her mevsimde olumsuz hava koşulları durumunda – şiddetli yağış, sis ya da rüzgar – iptal olabilmektedir. Yılın yaklaşık 220-230 günü uçuşlar gerçekleştirilebilmektedir.

Gerek yaşayan müze konseptimiz, gerek bulunduğumuz konum ve gerekse çok yoğun balayı misafirleri ağırlamamız sebebiyle otelimiz yetişkinlere daha uygun olduğundan 12 yaş altı konuk kabul edilmemektedir.

Museum Hotel, Uçhisar'da, Kapadokya’nın zirvesinde yer almaktadır. Otel konumu itibariyle Erciyes Dağı, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Aşıklar Vadisi, Göreme, Ortahisar ve Avanos manzaralıdır. Museum Hotel’in Kapadokya bölgesinin en önemli turistik alanlarına uzaklığı ise şu şekildedir; Uçhisar kalesi 1km, Göreme Açıkhava Müzesi 4km, Zelve Açıkhava Müzesi 8km, Paşabağ ve Devrent vadisi 10km, Ürgüp 15km, Kaymaklı Yeraltı Şehri 25km.

Kapadokya bölgesine hizmet veren iki havaalanı mevcuttur. Bunlar Nevşehir (NAV) ve Kayseri (ASR) havaalanlarıdır. Her ikisinden de Kapadokya’ya ulaşım oldukça kolaydır. Nevsehir havaalanı Museum Hotel’e 30km uzaklıkta olup yaklaşık yarım saatlik sürüş mesafesindedir. Kayseri havaalanı ise; 65km mesafede ve yaklaşık 45dk uzaklıktadır.

Kapadokya ve Museum Hotel, özellikle Nisan-Kasım arası çok yoğun olmaktadır fakat bu “en iyi zamanıdır” anlamına gelmiyor. Fotoğraf Galerimizde de görebileceğiniz gibi, Kapadokya ve Museum Hotel, yılın her zamanında misafirlerine dünyanın başka hiçbir bölgesinde bulamayacağınız farklı güzellikler sunmaktadır.

Projenin fikir babası ve Museum Hotel (Indigo Group Ltd.) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun; Osmanlı, Selçuklu, Roma, Bizans ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş koleksiyona sahip seçkin bir antika koleksiyoncudur. Projenin en başından itibaren otel müşterilerinin odalarında yıllar öncesini yaşamaları, Kapadokya kültürünü tüm ayrıntılarıyla tatmaları ve tüm otelin müşterilerine “yaşayan müze” hissi vermesi planlanmıştır.

Kesinlikle! Museum Hotel’in konumlandığı özel alan binlerce yıllık onlarca mağara ve taş evlerden oluşmaktadır. Museum Hotel bünyesinde bulunan ve oldukça titiz bir restorasyon işleminden geçmiş mağaralarda, tıpkı tarihi Uçhisar kalesinde olduğu gibi, Hitit, Pers ve ilk Hıristiyanlar olan Romalıların yaşadıkları bilinmektedir. Bununla beraber; Museum Hotel’in bulunduğu bölgede son dönemde yaşayan halkın Tekeli boyuna (bir Yörük Türkmen boyu) ait oldukları bilinmektedir. Bu yüzden de Museum Hotel’in bulunduğu mahalle “Tekeli” olarak adlandırılmıştır.

Museum Hotel konaklamanız süresince ister odanıza özel Masaj hizmetlerimizden faydalanabilir, isterseniz Masaj Terasımızda unutulmaz bir Kapadokya tecrübesi yaşayabilirsiniz. Tamamen özel bir alan olan masaj terasımızda; hem Kapadokya’nın muhteşem manzarasıyla hem de masözlerimizin büyülü elleriyle dinlenme şansına sahipsiniz. Talep etmeniz durumunda (Haziran – Ekim tarihleri arasında), Vadi Keyfi organizasyonlarımızın bir parçası olarak, gizli ve mistik bir Kapadokya vadisinde size özel çok farklı bir masaj hizmetini de tecrübe edebilirsiniz.

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum Hotel’in bünyesinde Kapadokya’nın en üst düzey alacarte restaurantı olan Lil’a bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok ödülleri bulunan Exclusive Şef Mustafa Büyükhan önderliğindeki Lil’a, unutulmaya yüz tutmuş Kapadokya lezzetlerinden ve Modern Türk mutfağının en güzel örneklerinden oluşan zengin menüsü ile hizmet vermektedir. Bunun yanında Museum Hotel’de oldukça zengin ve detaylı bir sabah kahvaltısı servisi bulunmaktadır. Museum Hotel’in eşsiz konumunun doğal bir sonucu olarak gerek kahvaltınızda, gerekse de öğle ve akşam yemeklerinizde muhteşem Kapadokya manzarasına sahip olacaksınız.

Rezervasyon konusunda misafirlerimize memnuniyetle yardımcı oluyoruz, bize rezervasyon talebinizde bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Balon turları sabah gün doğuşu ile gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla yılın her dönemi farklı kalkış saatleri mevcuttur.

Klima gereksinimi olmayan birkaç kaya odamız hariç tüm odalarımızda klima mevcuttur.

Tüm odalarımızda yüksek camlar ve yeterli doğal ışıklandırma olmakla beraber bu durumlar için özel tasarlanmış odalarımız da mevcuttur. Misafirimizin bu durumu önceden bizlere belirtmesi yeterli olacaktır.

Odalarımızın tamamında, teraslarda, havuz barda, resepsiyonda, restoranda, toplantı odasında, yani Museum Hotel’in tamamında 24 saat kesintisiz hızlı kablosuz internet bağlantısı vardır. 

Tabi ki. Bu bölümde bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve hızlı kablosuz internet bulunmaktadır. 

Kapadokya’nın tüm güzelliklerini bünyesinde bulunduran ve Kapadokya’nın en yüksek ve görkemli noktası olan Uçhisar kalesi hiç şüphesiz Kapadokya bölgesinin en önemli simgelerinden biridir. Museum Hotel ise bu nadide Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarına, en özel noktasına konumlanmıştır! Çok açılı bir yerleşim özelliğine sahip olan Museum Hotel, Kapadokya’nın eşsiz manzarasına tümüyle hakimdir. Binlerce yıllık mağaraların ve geleneksel taş evlerin restore edilmesi ile oluşan bu eşsiz otelin odalarının çok büyük bir çoğunluğundan, Restoranından, Teraslarından, Barlarından ve Roma havuzundan Kapadokya’yı kuşbakışı izleyebilirsiniz. Diğer tüm bölgeye has Kaya otellerin aksine, eşsiz yamaç konumunun bir doğal sonucu olarak, Museum Hotel’in tüm Kaya oda ve Suitleri muhteşem bir Kapadokya manzarasına sahiptir! Bu mükemmel konumun diğer bir sonucu olarak Museum Hotel, her sabah yüze yakın sıcak hava balonu ile gerçekleşen balon uçuşlarının oluşturduğu muhteşem manzaranın en güzel izlenebildiği konumlardan biridir. Bunun yanında Museum Hotel, 270°‘lik eşsiz açısı sayesinde Kapadokya’da gün doğumu ve gün batımının aynı gün seyredilebildiği tek noktadır. Şüphesiz ki Uçhisar, Museum Hotel gibi eşsiz bir proje için Kapadokya’da tüm bu imkanları cömertçe sunabilecek tek ve en doğru lokasyondur. 

Tabi ki! Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum Hotel’in aldığı uluslararası ödüller ise şu şekildedir;

En İyi Lüks Butik Otel – Avrupa, World Luxury Hotel Awards 2015
​En İyi Butik / Özel Kategori Otel – Türkiye – SKAL International, Skalite Turizmde Kalite Ödülleri 2014
En iyi Küçük Hotel - Avrupa, International Hotel Awards 2013 - 2014
En iyi Küçük Hotel - Türkiye, International Hotel Awards 2013
En iyi Hotel Mimarisi - Avrupa, International Hotel Awards 2013
En iyi Hotel Mimarisi - Türkiye, International Hotel Awards 2013
En iyi Hotel Restorasyonu ve Yenileme - Türkiye, International Hotel Awards 2013
En iyi Tarihi Lüks Otel - Türkiye, World Luxury Hotel Awards 2013,
En iyi Kültür Turizm Yatırımı 2013, The Economist - Anadolu Markaları Ödülleri 2013
En iyi Butik Otel Lokasyonu, Voyager dergisi En İyiler Türkiye Ödülleri 2013 

Museum Hotel düzenli olarak her yıl Ocak ve Şubat aylarında kapsamlı yenilemelere ve iyileştirmelere tabi tutulmaktadır. Museum Hotel bu konuda da Türkiye’deki örnek otellerden biridir.