Museum Hotel’in konumlandığı özel alan binlerce yıllık onlarca mağara ve taş evlerden oluşmaktadır. Kat sistemi, asansör yapısı olan modern bir yapıdan ziyade tüm doğal yapıyı korumaya odaklı tarihi bir yapıdır. Bu nedenle odaya giderken ya da oda içerisinde merdivenler, doğal yapıdan kaynaklı engebeler, alçak tavanlar vb çok olasıdır. Dolayısıyla otelimiz tekerlekli sandalye kullanımı ya da engelli konuklarımız için uygun değildir.

Tüm odalarımızda klima bulunmaktadır.

Otelimize 10 kg üzeri olmamak kaydıyla köpek kabul edilmektedir.

Otelimizde tüm odalarımız sigara içilemeyen odalardır. Fakat rezervasyon ofisimiz ile iletişime geçerek balkonlu ya da teraslı odalarımızdan birisini talep edebilirsiniz.

Otelimiz içerisinde yer alan Lil’a Restaurant, otelimizde konaklamayan konuklar için de öğle ve akşam yemeği hizmeti vermektedir. Müsaitlik kontrolü ve rezervasyon için rezervasyon ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Otelimizde yalnızca konaklayan misafirler çekim yapabilmektedir. Bu misafirlerimiz de otelimizin tercihli fotoğrafçıları listesinden bir fotoğrafçı ile anlaşabilir, başka fotoğrafçı kabul edilmemektedir.

Havuzumuz yalnızca otelimizde konaklayan konuklarımızın kullanımına açıktır, dışarıdan konuk kabul edilmemektedir.

Havuzumuz yılın her günü kullanıma açık olup kış mevsiminde 30-32 derece sıcaklıktadır. Havuzumuz termal değil ısıtmalı sıcak havuzdur.

Gerek yaşayan müze konseptimiz, gerek bulunduğumuz konum ve gerekse çok yoğun balayı misafirleri ağırlamamız sebebiyle otelimiz yetişkinlere daha uygun olduğundan 12 yaş altı konuk kabul edilmemektedir.

Museum Hotel, Uçhisar'da, Kapadokya’nın zirvesinde yer almaktadır. Otel konumu itibariyle Erciyes Dağı, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Aşıklar Vadisi, Göreme, Ortahisar ve Avanos manzaralıdır. Museum Hotel’in Kapadokya bölgesinin en önemli turistik alanlarına uzaklığı ise şu şekildedir; Uçhisar kalesi 1km, Göreme Açıkhava Müzesi 4km, Zelve Açıkhava Müzesi 8km, Paşabağ ve Devrent vadisi 10km, Ürgüp 15km, Kaymaklı Yeraltı Şehri 25km.

Kapadokya bölgesine hizmet veren iki havaalanı mevcuttur. Bunlar Nevşehir (NAV) ve Kayseri (ASR) havaalanlarıdır. Her ikisinden de Kapadokya’ya ulaşım oldukça kolaydır. Nevsehir havaalanı Museum Hotel’e 30km uzaklıkta olup yaklaşık yarım saatlik sürüş mesafesindedir. Kayseri havaalanı ise; 65km mesafede ve yaklaşık 45dk uzaklıktadır.

Kapadokya ve Museum Hotel, özellikle Nisan-Kasım arası çok yoğun olmaktadır fakat bu “en iyi zamanıdır” anlamına gelmiyor. Fotoğraf Galerimizde de görebileceğiniz gibi, Kapadokya ve Museum Hotel, yılın her zamanında misafirlerine dünyanın başka hiçbir bölgesinde bulamayacağınız farklı güzellikler sunmaktadır.

Projenin fikir babası ve Museum Hotel (Indigo Group Ltd.) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun; Osmanlı, Selçuklu, Roma, Bizans ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş koleksiyona sahip seçkin bir antika koleksiyoncudur. Projenin en başından itibaren otel müşterilerinin odalarında yıllar öncesini yaşamaları, Kapadokya kültürünü tüm ayrıntılarıyla tatmaları ve tüm otelin müşterilerine “yaşayan müze” hissi vermesi planlanmıştır.

Tüm odalarımızda yüksek camlar ve yeterli doğal ışıklandırma olmakla beraber bu durumlar için özel tasarlanmış odalarımız da mevcuttur. Misafirimizin bu durumu önceden bizlere belirtmesi yeterli olacaktır.