05 Mayıs - 05 Eylül 2016

ART IN MUSEUM

ART IN MUSEUM
#sanatburada

ART IN MUSEUM

Açılış Kokteyli
5 Mayıs 2016 Perşembe
18:00

05 Mayıs - 31 Mayıs 2012

PERA

PERA
Sevim Gürsoy Tunçyıldız

İstanbul`da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra Resim Eğitimini D.G.S.A. (Devlet Güzel Sanatlar Akademisi), Bedri Rahmi Atölyesinde tamamladı. Expresyonist tarzda çalıştığı eserlerinin konusu çoğunlukla Beyoğlu`dur. Kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Halen Türkiye Ressamlar Derneği başkanıdır.

01 Haziran - 30 Haziran 2012

SEVGİ

SEVGİ
İnci OKAY

1948 Şiran doğumludur. İstanbul Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde okumuştur. Çocuk yaşlarda resme karşı olan ilgisi ile hocalarının ve çevresinin dikkatini çekmiştir. Okay resimlerinde,doğada var olanı (nesnel gerçeklik) kendince yorumlayarak konusunu oluşturan nesnenin, bilincinde yansıyan şekliyle duygu ve düşüncesini yansıtma isteği görülür. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilere katılmış 21 kişisel sergi açmıştır.

13 Haziran - 13 Haziran 2012

KAPADOKYA'DA MÜZİKLİ BİR AKŞAM

KAPADOKYA'DA MÜZİKLİ BİR AKŞAM
Tekfen Flarmoni Orkestrası
30 Haziran - 31 Temmuz 2012

GÜNEYDEN ESİNTİLER

GÜNEYDEN ESİNTİLER
Hikmet Karabucak

1944 Kütahya doğumlu, ilköğretim mezunudur. 1988 yılında yazdığı şiirlerini resimlemeye başlamış, Adana D.G.S. galerisinde Mustafa Dulda ve Ahmet Akata nezaretinde kısa bir süre resim çalışmalarını sürdürmüştür. 1993 yılında Fahir Aksoy’un keşfi ile “Türk Naifleri” grubuna alınmıştır. 1994 yılında şiir ve resim içerikli “Gönül Yeşilim” , 2003 ‘te “Barış Gelinickleri” ve 2005 yılında “Sevginin Gücü” adlı kitapları yayınlanmıştır.

01 Ağustos - 31 Ağustos 2012

AŞK SENTEZİ 2

AŞK SENTEZİ 2
Cansen KULECİ

1954 Çorlu doğumludur. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ nden mezundur. Resim sanatına iş hayatının yoğunluğu nedeni ile arzu ettiği kadar zaman ayıramayan C. Kuleci, babasının teşviki ile 1998 yılından beri bu tutkusunu gerçekleştirmeye çalışıyor. Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Onursal Başkanı Ve Ressamlar Derneği üyesidir. Halen çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir. 2006 yılına kadar yağlıboya tekniği ile ürettiği yapıtlarını, Ebruzen Vedat Vaytaş’ tan aldığı ebru derslerinden sonra ebru tekniği ile zenginleştirdi.

31 Ağustos - 30 Eylül 2012

GÜVERCİNİM

GÜVERCİNİM
Öznur BALCI

İstanbul’da doğdu. Bakırköy Kız Enstitüsü resim bölümünden mezun oldu. Beyoglu Olgunlaşma Enstitüsüsü Fantezi Resim bölümünü bitirdi. Kariyerine çok çeşitli dekorasyon ve süsleme sanatlarında desinatörlük ile devam etti. 1990 yılında ‘Toprakta Rüyaların Dansı’ adlı ilk sergisini açtı. 2005’ten beri İstanbul’da ‘Sevim Gürsoy Tunçyıldız’ın atölyesinde resim çalışmalarını sürdürmektedir ve Öznur Balcı, Türk Ressamlar Derneği üyesidir..

01 Kasım - 30 Kasım 2012

DÜNDEN BUGÜNE

DÜNDEN BUGÜNE
Birim BOZOK

1971 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi`nden mezun oldu. 1974 - 1975 yılları arasında İspanya`da Madrid Güzel Sanatlar Akademisi`nde gravür baskı öğrenimi gördü. Resimlerinde doğayı konu alarak, romantik pastoral, renkçi ve biraz naif ekspresyonist akıma giren sanatçı, doğayı kendi düşlediği gibi çizmekte, konularını perspektiften uzak, kendi öz biçimi ve renkleriyle tuvale aktarmaktadır. Kırmızılar, morlar, pembeler ve yeşiller en çok kullanığı renklerdir.

03 Mart - 10 Mart 2016

DOKUNANLAR KARMA SERGİ

DOKUNANLAR KARMA SERGİ

“Dokunanlar Karma Resim ve Heykel Sergisi” Ressam Gökhan Uğur, Heykeltıraş Tülay Karavit, Ressam Emine M. Güler, Heykeltıraş Yağmur Çalış ve Ressam Oya Başaran’ın resim ve heykel eserlerinden oluşuyor. “Dokunanlar Karma Resim ve Heykel Sergisi” 25 Nisan 2015 Çarşamba gününe kadar Museum Hotel’de ziyaret edilebilir.

23 Mart - 10 Mart 2016

KARMA ÇİNİ SERGİSİ

KARMA ÇİNİ SERGİSİ
Nida OLÇAR

2010 senesinde aramızdan ayrılan ve UNESCO’nun “Yaşayan İnsan Hazinesi” ödülüne ilk çini sanatçısı olarak layık gördüğü ve Almanya’nın önde gelen dergilerinden Der Spiegel’ in “Kütahyalı Çılgın Picasso” başlığını kullanarak tanıttığı büyük sanatçı Sıtkı Olçar’ın eşsiz sanatı, kızı Nida Olçar tarafından babasından devraldığı Sanat Atölyesinde devam ettiriliyor. Sıtkı Usta’nın el verdiği Nida Olçar Geleneksel El Sanatlarının modern hatlarında çiniler tasarlıyor, Sıtkı Usta’nın çinilerini ölümsüzleştirerek geleneksel çini sanatına ve büyük bir sanatçı olan babasına vefa borcunu ödüyor..

17 Mayıs - 01 Temmuz 2013

ANADOLU'DAN ESİNTİLER

ANADOLU'DAN ESİNTİLER
Remzi İREN

1943 yılında, Tokat’ta doğdu. 1965 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Tekstil Desenleri Bölümünde öğrenim görmeye başlayan Remzi İren; 1970 yılında bu bölümden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında reklam ajanslarında grafikerlik ve Dormen tiyatrosunda sahne dekoratörlüğü yaptı. Remzi İren, 1970 li yıllardan günümüze kadar resimle uğraşmakta, karma ve kişisel sergilere katılmaktadır. Konularında daha çok yöresel ve folklorik öğeler yer almaktadır. Halen kendi atölyesinde resim çalışmalarına devam eden Remzi İren evli ve iki çocuk babasıdır.

02 Ekim - 31 Ekim 2012

TRENLER ANILARDAN GEÇER

TRENLER ANILARDAN GEÇER
Ayhan GÖKÇADIR

1958-60 Yılında Güzel Sanatlar Akademisi Cemal Tollu Atölyesinde Sanat Egitimine başladı. 1970-80 Seneleri arasında sürekli olarak,Ankara da ressam Lütfü Günay resim atölyesinde resim egitimine devam etti. 1985-90 Ankara da ressam Orhan Çetinkaya ile resim çalıştı. Ankara Sanat Dergisi yarışmasında Mansiyon aldı. İngiltere de sergilenen İş Bankası,Koleksiyon sergisinde Ana adlı yapıtı sergilendi. 17 kişisel sergi gerçekleştirdi. Ankara Kadın Ressamlar Dernegi üyesi. İstanbul Ressamlar Dernegi üyesi. Kendi Atölyesi ve Ütopya Sanat Atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.