MAARA KONAK

MAARA KONAK

Geçmişte Uçhisar bölge Papazının özel konutu (manse) olarak kullanılmış olan bu görkemli Konak, Museum Hotel tarafından yürütülen titiz bir restorasyon çalışması sonrasında Kapadokya bölgesinin en seçkin etkinlik mekanlarından biri haline dönüştürülmüştür.

MAARA KONAK
Maara, Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan ödüllü Museum Hotel’in yeni konsept projesidir. Bu değerli projenin ilk yapılanması olan Maara Konak ise Kapadokya bölgesinde venue, yemek ve servis kalitesi açısından önemli farklılıklar sunmaktadır.
MAARA KONAK
MAARA KONAK
Üst kattaki geleneksel taş mimariden oluşan bölümün geçmişte yaşam yeri olarak, alt kattaki kayadan oyma (mağara) yapıların ise hizmetkâr odası, mutfak, depo ve ibadet alanı olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Bu bölümler günümüzde Eyvan (büyük salon), Bende (hizmetkâr), Hazne (kiler, depo) ve Mağara olarak isimlendirilmiştir.
MAARA KONAK
310 m2 kapalı alan ve 475 m2 açık alan ve teraslardan oluşan, Kapadokya’nın en güzel manzaralarından birine sahip olan Maara Konak, 230 kişilik açık alanları ve iki katında toplam 140 kişilik kapalı alanları ile özel yemek, toplantı, butik düğün, kokteyl, parti ve mini konser organizasyonları için hizmet vermektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Detaylı bilgi ve rezervasyon için, Rezervasyon ekibimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz.